Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze szpilek?

Z pewnością szpilki dodają kobiecie urody. Wpływają na wygląd jej sylwetki i sposób chodzenia. Dlatego też każda kobieta posiada przynajmniej jedną parę tego typu obuwia w swojej szafie. Z noszeniem szpilek wiążą się jednak kłopoty. Często są one niewygodne i bardzo trudno wytrzymać w nich choćby jeden wieczór. Warto jednak wiedzieć o tym, że niewygoda wiąże się ze złym doborem tego typu butów. Przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii. 

Rozmiar

Nieodpowiednio dobrany rozmiar jest najgorszym co może wpłynąć na stopy. Jeżeli chodzi o szpilki, to ważne jest to, aby odstęp od czubka buta, do stopy był mniej więcej równy szerokości kciuka. Noszenie zbyt małych butów nie tylko jest bardzo niewygodne, ale również wpływa na tworzenie się odcisków, podrażnień, obdarć, przez które chodzenie w czymkolwiek przez najbliższe dni może okazać się nie lada wyzwaniem. Również kupowanie zbyt dużych butów nie jest rozwiązaniem. Te z kolei spadają i nie ma się nad nimi panowania. Można się bardzo szybko przewrócić.

Jakość

Zawsze tego typu buty należy kupować u sprawdzonych producentów, których jakość jest sprawdzona. Wiele przykrych sytuacji związanych z noszeniem szpilek następuje poprzez kupowanie butów z nieodpowiednich materiałów. Materiały takie mogą nie tylko podrażniać stopę, ale również wywoływać różnego rodzaju alergie i uczulenia. Dlatego też kupowanie najtańszych butów, z niesprawdzonych sklepów w tym wypadku jest błędem.

Modne marki butów dostępne są na stronie Buty360 – wybierz odpowiedni model dla siebie

Platforma

Wbrew pozorom buty na platformie są nie tylko znacznie wygodniejsze, ale również stabilniejsze. Jeżeli przygoda ze szpilkami dopiero się zaczyna to warto kupić właśnie tego typu. Chodzenie w nich jest znacznie wygodniejsze, ponieważ bardziej panuje się nad stawianymi krokami. Warto więc na to zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich szpilek.

Grubsza szpilka

Warto pamiętać o tym, że jeżeli nie ma się jeszcze odpowiedniej wprawy w chodzeniu w tego typu butach, to warto zainwestować w grubszą szpilkę. Te buty są o wygodniejsze i stabilniejsza. Buty na cienkiej szpilce dla osoby początkującej mogą okazać się złym wyborem, można się w nich nawet przewrócić. Oczywiście cienka szpilka wygląda znacznie lepiej, jednak nie idzie to w parze z wygoda. Oprócz tego osoby początkujące powinny decydować się raczej na niższe buty. Noga tak naprawdę musi się przyzwyczaić do nieco innego położenia. Po jakimś czasie chodzenie również w wyższych butach będzie wygodne.

Podsumowując można powiedzieć, że nieodpowiedni wybór szpilek może wpłynąć na brak wygody. Warto zauważyć, że wiele kobiet czuje się bardzo komfortowo w tego typu butach. Tak więc przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii, które mogą wpłynąć na komfort chodzenia w zakupionych butach. Ważne jest to, że na takich butach nie należy oszczędzać. Lepiej kupić jedną parę porządnych szpilek i czuć się w nich dobrze, niż kupić kilka par takich, w których ostatecznie i tak nie będziemy chodzić. Jeżeli tego typu buty są zakupione od sprawdzonych producentów, to mogą być wygodne.

Dodaj komentarz