Jak oryginalnie zapakować prezent?

Jak oryginalnie zapakować prezenty? Czym zastąpić tradycyjny, kolorowy papier? Co warto wykorzystać w tym celu? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów oraz wskazówek wykonania.

Każdy z nas uwielbia dostawać prezenty. Warto jednak pamiętać, że oprócz zawartości liczy się również odpowiednie zapakowanie. Pięknie zapakowany prezent sprawia jeszcze większą radość. Należy zatem zadbać o ciekawy i oryginalny wygląd prezentów. To szczególnie ważne w przypadku prezentów świątecznych, które znajdują się pod choinką. O wiele ciekawiej wyglądają takie, które są zapakowane starannie i oryginalnie.

Oprócz tradycyjnego papieru możemy skorzystać także z innych dekoracyjnych elementów. Do dyspozycji mamy różnego rodzaju pudełka, kartony oraz materiały. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Wystarczy odrobina cierpliwości oraz kreatywności, aby stworzyć coś wyjątkowego. Każdy z nas na pewno znajdzie ciekawy sposób na zapakowanie upominków dla swoich bliskich. Nie idźmy na łatwiznę umieszczając prezenty w gotowych torebkach.

Papier

Jedną z najczęściej stosowanych metod jest oczywiście pakowanie prezentów w kolorowy papier. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnorodnych wzorów oraz motywów. Jednak jeśli chcemy, by nasz prezent nieco bardziej się wyróżniał samodzielnie możemy wykonać kolorowe ozdoby czy wzory. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdza się zwykły szary papier do pakowania, który zazwyczaj jest o wiele mocniejszy od tych przeznaczonych do pakowania prezentów. Jeśli chcemy postawić na minimalizm możemy jedynie przewiązać prezent kolorową wstążką. Możemy urozmaicić wygląd papieru umieszczając na nim różnego rodzaju stemple czy naklejki. Na szarym papierze możemy również z łatwością coś narysować czy namalować. Bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest również papier, którego faktura pozwala na rysowanie kredą. Wszystko zależy od naszych pomysłów.

Różnego rodzaju jajka i kule ze styropianu znajdziesz na stronie dekolo.pl

Pudełka

Prezenty możemy umieszczać również w ozdobnych pudełkach, które będą do tego specjalnie przygotowane. Ozdobne pudełka możemy kupić w sklepie lub samodzielnie wykonać w domu. W tym celu potrzebne nam będą stare pudełka po butach lub zwykły karton. Oprócz tego wykorzystamy papier, którym okleimy dany materiał. Bardzo ciekawie może prezentować się również czarnobiała gazeta. Pudełko, w którym umieścimy prezent będzie przydatne również później, np. przyda się na przechowywanie różnych przedmiotów. Warto zatem pomyśleć o tego rodzaju opakowaniu na prezent.

Chusty

Jednym ze sposobów jest owijanie prezentów w chusty i odpowiednie ich zawijanie. To bardzo popularne w Japonii. Sposób ten nazwany został furoshiki i wygląda bardzo efektownie. Przy okazji prezentem staje się również chusta, w którą zawinięty jest prezent.

Czym ozdabiać?

Niektóre papiery czy pudełka same w sobie są bardzo ładne i nie wymagają żadnych dodatkowych ozdób. Jeśli jednak zależy nam na ukazaniu własnych pomysłów możemy zastosować kilka ciekawych elementów. W sklepach znajdziemy ogromny wybór dodatków, które służą do ozdabiania prezentów i nie tylko. Kolorowe wstążki, naklejki, stemple, taśmy, kokardy – wszystko to możemy wykorzystać, by stworzyć ciekawy wygląd opakowań na prezenty.