Jak grać w gry komputerowe?

Dziś post ten będzie luźniejszy od innych, dlatego że chcielibyśmy zwyczajnie porozmawiać z Wami o naszej ulubionej tematyce, to znaczy o grach video. Niestety z przykrością przyznajemy, że niezmiernie dużo ludzi nadal myśli, że elektroniczna rozrywka to szkodliwość i to oczywiście z taką przyczyną młodzież popełnia przestępstwa. To jest według mnie szczególnie dziwaczne, bowiem nasza rodzima specjalizacja elektronicznej rozrywki niezmiernie energicznie się rozwija (posiadamy kapitalnych reprezentantów w tej specjalności!), a drugim nie przeszkadza to w wypowiadaniu takich bądź innych przeczących osądów a także opinii.

W ostatnim czasie ogromnie dużo gram w tematy postapokaliptyczne. Z jakiegoś względu gry trafiły do mojego gustu – być może dlatego, że niektóre z tytułów zdają się wieszcze? Nade wszystko raczej to w największy sposób mnie do nich zachęca. Może to być odrobinę dziwne, ale lubię badać opuszczone i zrujnowane światy, poszukiwać surowców, które się ostały czy znaczących składników, trafiać na zorganizowane w jakiś sposób grupki oraz prowadzić rozmowy z nimi, handlować. Wszystko to wydaje mi się ewentualnym scenariuszem w obliczu cywilizacyjnej zagłady, takiej jak kompletna wojna atomowa, uderzenie meteorytu na błękitną planetę lub wykrystalizowanie się nowej,krytycznej i nieuleczalnej choroby.

Gry zapewniają nam krótką chwilę wcielić się w protagonistę w szczególności z tych uniwersów oraz prowadzić jego przygodę. Ja zasadniczo bawię się tak, że albo wcielam w bohatera i podejmuję takie decyzję, które w mojej opinii są dobre i które najprawdopodobniej ja bym je przedsięwziął w analogicznych warunkach, albo szkicuję w wyobraźni usposobienie bohatera a także staram się stosownie do jego osobowości.

Uważam, że tak gra się o wiele fajniej, chociażby w tytuły z typu role-playing game. Wtedy historie te mogą właściwie zainspirować – ja stanowię w tym miejscu perfekcyjny przykład, ponieważ skończenie 4 części gry ze wszelkimi deelcekami (porwało mnie to na dobre) bez mała 12 miesięcy mi zajęło. Rok pykania w w zasadzie pojedynczą grę!

Oczywiście rekomenduję wszystkim granie w gry komputerowe. To nie tak, jak słyszymy i czyta się w mediach – przesiadywanie przed laptopem z zachowaniem zdrowego rozsądku może dostarczyć dużo zysków. Dla dzieci może to być na przykład angielski, bowiem dzięki graniu w pozycje mogą one szybciej przyuczyć się go. Znam sporo osób, które dokładnie tą metodą ogarnęli obcy język, a dzięki temu ich kolejne kształcenie było lepsze!

Dodaj komentarz